Обласний семінар у Ярмолинецькому Будинку творчості
27 лютого на базі КЗ «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» проведено обласний семінар-практикум керівників гуртків декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва на тему: «Формування творчої компетентності гуртківців засобами декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва». Даний заклад не випадково обрано для обласного семінару, адже він посів 1 місце у області серед позашкільних закладів селищних громад з художньо-естетичного напрямку.
На семінар завітали керівники гуртків із усіх куточків Хмельницької області, які мали можливість познайомитися з історію та роботою закладу завдяки цікавій екскурсії.
Семінар відкрила завідувачка відділу ХОЦНТТУМ Інна Анатоліївна Стельмах та заступник голови Ярмолинецької селищної ради Іван Іванович Березовський.
Про стан функціонування системи позашкільної освіти як складової ефективності освітнього процесу доповіла начальниця відділу освіти Ярмолинецької селищної ради Руслана Валеріївна Гаврилюк.
З темою «Професійна компетентність керівника – запорука результативності закладу позашкільної освіти» виступила директорка Будинку творчості Марина Миколаївна Краснопортко.
Практичну частину розпочали Крістіна Розгонюк та Андрій Нерода, презентувавши подорож Книгою творчості.
Наступним етапом семінару практичної частини були майстер-класи, які представили керівники гуртків Будинку творчості.
Інтерактив на тему: «Дивовижний світ медіамистецтва» представила методистка, керівник гуртків Верстюк Валентина Іванівна; майстер-класи на теми: «Сучасні нетрадиційні техніки малювання» та «Виготовлення патріотичного браслета у техніці бісерного ткацтва» - Костенко Світлана Володимирівна та Шумович Наталія Михайлівна; фрагмент гурткового заняття на тему «Творча робота за власним задумом» - Швець Наталія Віталіївна.
Флеш-тренінг на тему: «Психологічна готовність до змін. Формування позитивного мислення педагогів» провела заступниця директора з виховної роботи Тетяна Володимирівна Граб.
На завершення практичної частини гості завітали до творчої майстерні з презентацією технік декоративно-прикладного мистецтва, які представили лідери учнівського самоврядування та кращі гуртківці на чолі з методисткою та координаторкою школи «Лідер» Шувертковою Іриною Іванівною.
Насамперед усі присутні поринули у світ живопису з Мариною Посікерою – лідеркою учнівського самоврядування Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1. Марина представила свої картини та продемонструвала майстер-клас у малюванні весняної квітки.
Про родинну традицію писанкарства, яка передається з покоління в покоління поділилися Гуменна Поліна, учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 та Гуменна Діана, випускниця даного закладу.
Одним з цікавих видів декоративного-прикладного мистецтва є сучасні техніки. Анастасія Сковерко, голова школи «Лідер», учениця Шарівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів продемонструвала майстер-клас у техніці оригамі. А юні вихованки Будинку творчості розповіли про свої захоплення у вільний від навчання час.
Чаплій Дар’я, учениця 7 класу Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1, розповіла про цікаву техніку – кінгусайга. Під час майстер-класу вона виготовила патріотичну картину, яку подарувала своїй матусі.
Ще одна юна талановита учениця 7 класу - Петришина Анастасія розповіла про вироби з помпонів своїми руками.
А наймолодша учасниця – Костенко Поліна, учениця Правдівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Лохвицького П.Т. ознайомила присутніх з цікавою технікою гільшуювання.
Семінар завершився цікавою пізнавальною екскурсією у музей пам’яті подій російсько-української війни, яку провів керівник музею Федір Пронак. Він розповів про історію створення музеї та музейні експозиції. Його вихованці - Шеремет Данило, Шведов Ілля, Охота Вероніка та Клембовська Іванна представили виставку сучасної зброї.
За допомогу у проведенні семінару щиро дякуємо відділу освіти в особі Руслани Гаврилюк та Івану Березовському – заступнику голови Ярмолинецької селищної ради.
Проведений семінар-практикум є підтвердженням творчості, креативності працівників та вихованців Будинку творчості, про що свідчили вдячні відгуки учасників семінару.