Освітня програма
КЗ «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості»
Загальні положення освітньої програми
Освітня програма КЗ «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» (далі – освітня програма Будинку творчості) розроблена на виконання Закону України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», відповідно до Положення про позашкільний навчальний заклад, інших нормативно-правових актів з питань роботи закладів позашкільної освіти.
Освітня програма Будинку творчості – це єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих закладом позашкільної освіти для досягнення учнями, вихованцями, слухачами результатів навчання (набуття компетентностей).
Освітня програма Будинку творчості визначає:
загальний обсяг навчального навантаження орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих напрямів позашкільної освіти, а також логічну послідовність їх вивчення та засвоєння, які подані в рамках навчальних планів (таблиці 1-3);
очікувані результати здобувачів освіти, подані в рамках навчальних програм, перелік яких наведено в таблиці 4; пропонований зміст навчальних програм, які мають гриф «Затверджено Міністерством освіти і науки України» і розміщені на офіційному веб-сайті МОН;
рекомендовані форми організації освітнього процесу та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти;
вимоги до вихованців, учнів, слухачів, які можуть розпочати навчання за цією програмою.
Загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовна тривалість і можливі взаємозв’язки.
Тривалість занять визначається навчальними планами і програмами з урахуванням психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців, учнів і слухачів:
віком від 3 до 6 років - 30 хвилин;
віком від 6 до 7 років - 35 хвилин;
інших - 45 хвилин.
Термін навчання у гуртках, секціях, студіях та інших творчих об’єднаннях обумовлюється специфікою їх діяльності та навчальними програмами.
Детальний розподіл навчального навантаження на тиждень окреслено у робочих навчальних планах.
Робочий навчальний план Будинку творчості складається на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 22 липня 2008 року № 676 «Про затвердження Типових навчальних планів для організації навчально-виховного процесу в позашкільних навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України», Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11 серпня 2004 року № 651 і спрямований на творчий розвиток, формування сталого інтересу до світових і національних гуманістичних цінностей культури та шляхи його засвоєння, надання додаткових знань, умінь і навичок відповідно до запитів та інтересів дітей, батьків, суспільства в цілому й організації дозвіллєвої діяльності вихованців.
В основу робочого навчального плану покладені орієнтири щодо класифікації гуртків/секцій та інших творчих об’єднань за трьома рівнями навчання: початковий, основний та вищий.
Рівень гуртка (початковий, основний, вищий), а також термін навчання обумовлюється специфікою їх діяльності та навчальними програмами. Порядок створення та організації діяльності гуртків/секцій та інших творчих об’єднань базується на принципі наступності від одного рівня до іншого та відповідає вимогам одного з обраних рівнів. Навантаженість навчальних годин на тиждень залежить від рівня навчання. Загальна кількість навчальних годин обумовлюється виконанням навчальних програм.
Середня наповнюваність гуртків, груп та інших творчих об’єднань у обласному Центрі становить, як правило 5-15 вихованців, учнів і слухачів. Наповнюваність окремих гуртків, груп та інших творчих об’єднань установлюється директором обласного Центру залежно від профілю, навчальних планів, програм та можливостей організації освітнього, тренувального процесу, рівнем майстерності вихованців, учнів та слухачів і становить не більше 25 вихованців, учнів і слухачів.
Освітній процес у Будинку творчості здійснюється у відповідності до годин даного навчального плану і типових навчальних програм для гуртків, секцій, відділень, відділів, студій та інших творчих об’єднань, що затверджені Міністерством освіти і науки України, або директором Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації; розкладу занять гуртків/секцій.
Враховуючи потреби вихованців, побажання батьків, фахову підготовку педагогічних кадрів, можливостей матеріально-технічного забезпечення освітній процес здійснюється за 6 основними напрямами позашкільної освіти: науково-технічний, художньо-естетичний, дослідницько-експериментальний, соціально-реабілітаційний ,гуманітарний,еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий
- Для гуртків, секцій, студій та інших творчих об’єднань початкового рівня за напрямами позашкільної освіти – таблиця 1;
- Для гуртків, секцій, студій та інших творчих об’єднань основного рівня за напрямами позашкільної освіти – таблиця 2;
- Для гуртків, секцій, студій та інших творчих об’єднань вищого рівня за напрямами позашкільної освіти – таблиця 3;
Індивідуальна та групова форми роботи організовуються за напрямами позашкільної освіти відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 11 серпня 2004 року № 651 «Про затвердження Положення про порядок організації індивідуальної та групової роботи в закладах позашкільноїосвіти».
До індивідуальної форми роботи залучаються вихованці, учні, слухачі, які потребують професійної допомоги для поглиблення знань, відповідно до їх творчих здібностей і обдарованості та вдосконалення набутих навичок, умінь.
Для організації освітнього процесу з вихованцями, учнями і слухачами, які займаються дослідно-експериментальною роботою або є переможцями, призерами міських, районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсів, фестивалів, виставок, олімпіад, змагань, турнірів тощо створюються необхідні умови: створюється мобільно-консультаційний пункт.
Реалізація робочого навчального плану сприятиме виконанню педагогічним колективом основних його функцій, а саме: навчально-виховної, методичної, соціально-психологічної, адаптаційної, реабілітаційно-оздоровчої, дозвіллєвої, розважальної.
Очікувані результати навчання здобувачів освіти.
Освітня програма Будинку творчості передбачає досягнення вихованцями, учнями, слухачами результатів навчання (компетентностей).
Такі ключові компетентності, як уміння вчитися, ініціативність і підприємливість, соціальна та громадянська компетентності можуть формуватися відразу засобами усіх напрямів і профілів.
Необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення вихованців до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість.
Ключові компетентності |
Компоненти |
Спілкування державною (і рідною - у разі відмінності) мовами |
Уміння: ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах (у текстовій формі, таблицях, діаграмах, на графіках); грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; уникнення невнормованих іншомовних запозичень у спілкуванні на тематику окремого предмета; поповнювати свій словниковий запас. |
Пізнавальна компетентність |
Уміння: оволодіння поняттями, знаннями про культуру, природу, техніку, суспільство; сфери життєдіяльності людини; види, способи, засоби праці, матеріали та інструменти; морально-психологічні якості особистості; способи організації вільного часу тощо. Сприяє засвоєнню вихованцями технічної, екологічної, економічної та іншої термінології. Передбачає їх ознайомлення зі світом сучасної техніки, технології, культури, довкілля. Водночас діти оволодівають системою знань про робочі інструменти та машини від найпростіших до найскладніших (лінійка, ножиці, верстати тощо); оброблювальні матеріали (папір, картон, тканина, деревина, метал, пластмаси тощо), їх фізико-механічні властивості, способи виготовлення виробів (моделювання, конструювання тощо). Ставлення: морально-психологічні, емоційно-вольові, трудові поняття, знання, переконання є основою для формування в них принципів, світогляду, особистісних якостей. |
Практична компетентність |
Уміння: спрямована на формування вмінь та навичок особистості застосовувати отримані поняття, знання на практиці. Серед них основні види пізнавальної, дозвільної діяльності, роботи з матеріалами та інструментами, виготовлення різноманітних виробів тощо. Уміння здобувати інформацію з різних джерел, засвоювати, поповнювати та оцінювати її, застосовувати способи пізнавальної діяльності. Ставлення: застосування знань на практиці, оволодіння трудовими вміннями та навичками. |
Творча компетентність |
Уміння: розвиток творчої діяльності, майстерності, здібностей, нахилів та уяви особистості, творчий підхід до розв’язання будь-яких завдань, творча праця, постійне підвищення своєї майстерності, самоосвіта стали життєво необхідними кожному. Творча компетентність в позашкільній освіті зумовлює навчання дітей творчості, формування у них з раннього віку досвіду творчої діяльності, майстерності, розвитку творчих здібностей, нахилів. Це здійснюється в процесі розв’язання вихованцями творчих завдань, пошуку раціональних шляхів і способів виконання роботи, внесення раціоналізаторських пропозицій, самостійного визначення технології виготовлення виробів тощо. При цьому необхідним постає розвиток творчої уяви, фантазії, креативного мислення, інтересу до видів творчості, а також формування естетичних смаків, художнього і технічного хисту. Ставлення: творча трудова, раціоналізаторська, винахідницька діяльність, розвиток здібностей особистості. |
Ініціативність і підприємливість |
Уміння: генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогнозувати, ухвалювати оптимальні рішення; використовувати критерії раціональності, практичності, ефективності та точності, з метою вибору найкращого рішення; аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати; використовувати різні стратегії, шукаючи оптимальних способів розв'язання життєвого завдання. |
Уміння вчитися впродовж життя |
Уміння: визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети; організовувати та планувати свою навчальну діяльність; моделювати власну освітню траєкторію, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; доводити правильність власного судження або визнавати помилковість. |
Інформаційно-комунікаційна компетентність |
Уміння: здатність особистості орієнтуватися в потоці інформації, уміння працювати з різними видами інформації, знаходити і відбирати необхідний матеріал, класифікувати його, узагальнювати, критично до нього ставитися, на основі здобутих знань вирішувати будь-яку інформаційну проблему, пов’язану з професійною діяльністю; опанування основою цифрової грамотності для розвитку і спілкування, здатність безпечного та етичного використання засобів інформаційно-комунікаційної компетентності у навчанні та інших життєвих ситуаціях. |
Соціальна і громадянська компетентності |
Уміння: виховання та розвиток загальної культури особистості, здатності до співпраці, самореалізації та самовизначення, також ця компетентність визначає сукупність якостей людини, що становлять її імідж, індивідуальний стиль діяльності, формування активної життєвої позиції, адаптацію, готовність до безперервної освіти, конкурентної боротьби на ринку праці, потребу ініціативно включатися в систему нових економічних відносин, підприємницьку діяльність, її засвоєння обумовлює прояв та розвиток важливих людських якостей і здібностей особистості, ставлення до праці; засвоєння соціального досвіду. Також соціальна компетентність характеризує взаємодію людини з суспільством, соціумом, іншими людьми. Ця компетентність як сукупна характеристика громадянської зрілості професіонала виступає одночасно як соціальна дієздатність, його уміння передбачати наслідки своїх дій, робити правильний вибір при їх виконанні, дотримуватися балансу загальних і особистих інтересів. Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини. |
Обізнаність і самовираження у сфері культури |
Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників та дотримуючись етики спілкування і взаємодії; враховувати художньо - естетичну складову при створенні продуктів своєї діяльності (малюнків, текстів, схем тощо). |
Формування компетентної особистості неможливе без розвитку культури праці, комплексу особистісних якостей, потрібних людині як суб'єкту сучасного виробництва і культурного розвитку суспільства. Ця компетентність як сукупна характеристика громадянської зрілості професіонала виступає одночасно як соціальна дієздатність, його уміння передбачати наслідки своїх дій, робити правильний вибір при їх виконанні, дотримуватися балансу загальних і особистих інтересів.
Аналіз позашкільної освіти як невід’ємної складової системи освіти показав її істотний потенціал для становлення і розвитку компетентностей особистості. Цей потенціал полягає в змісті позашкільної освіти, її формах, методах, умовах. Так, зміст позашкільної освіти об’єктивно більше орієнтований на реальні інтереси, потреби дітей різного віку. Форми організації освітнього процесу, як правило, орієнтовані на включення дітей в реальну діяльність, умови ж забезпечують ефективність організації процесу.
Вимоги до осіб, які можуть розпочинати здобуття позашкільної освіти. Позашкільна освіта здобувається, як правило, з п’яти років (відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту»).
Перелік напрямів позашкільної освіти.
Освітню програму Будинкутворчості укладено за основними напрямами позашкільної освіти:
- Науково-технічний;
- Художньо-естетичний;
- Дослідницько-експериментальний;
- Соціально-реабілітаційний;
- Гуманітарний:
- Еколого –натуралістичний:
- Туристсько- краєзнавчий:
Рекомендовані форми організації освітнього процесу.
Позашкільна освіта здійснюється диференційовано відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців, учнів і слухачів з урахуванням їх віку, психофізичних особливостей, стану здоров'я у різноманітних організаційних формах: заняття, гурткова робота, клубна робота, лекція, індивідуальні заняття, конференція, семінар, читання, вікторина, концерт, спектакль, квест, змагання, тренування, репетиція, похід, екскурсія, експедиція, віртуальна подорож, практична робота в лабораторіях, майстернях та в інших формах, передбачених Статутом закладу.
Засвоєння нового матеріалу можна проводити на лекції, конференції, екскурсії і т. д. Для конференції, дискусії педагогом або вихованцями визначаються теми доповідей гуртківців, основні напрями самостійної роботи. На навчальній екскурсії вихованці отримують знання, знайомлячись із експонатами в музеї, з роботою механізмів на підприємстві, спостерігаючи за різноманітними процесами, що відбуваються у природі. Консультації проводяться з вихованцями, які не були присутні на попередніх заняттях або не зрозуміли, не засвоїли зміст окремих занять. Розвиток і корекцію основних компетентностей можна проводити на семінарі, заключній конференції, екскурсії тощо. Семінар як форма організації об'єднує бесіду та дискусію. Заключна конференція може будуватися як у формі дискусії, так і у формі диспуту, на якому обговорюються полярні точки зору. Педагог або вихованці підбивають підсумки обговорення і формулюють висновки.
З метою засвоєння нового матеріалу та розвитку компетентностей проводяться навчально-практичні заняття. Ця форма організації поєднує виконання різних практичних вправ, експериментальних робіт відповідно до змісту освітньої програми, менш регламентована й має акцент на більшій самостійності вихованців в експериментальній та практичній діяльності. Досягнуті компетентності гуртківці можуть застосувати на практичних заняттях і заняттях практикуму. На цих заняттях вихованці самостійно виготовляють вироби, проводять виміри та звітують за виконану роботу.
Оглядова екскурсія припускає цілеспрямоване ознайомлення вихованців з об'єктами та спостереження процесів з метою відновити та систематизувати раніше отримані знання.
Консультація будується за принципом питань і відповідей.
Вихованці можуть самостійно знімати та монтувати відеофільми (під час відео-занять) за умови самостійного розроблення сюжету фільму, підбору матеріалу, виконують самостійно розподілені ролі та аналізують виконану роботу.
Форми організації освітнього процесу можуть уточнюватись та розширюватись у змісті окремих напрямів позашкільної освіти упродовж навчального року.
Вибір форм і методів навчання педагог визначає самостійно, враховуючи конкретні умови роботи, забезпечуючи водночас досягнення конкретних очікуваних результатів, зазначених у навчальних програмах.
Опис та інструменти системи внутрішнього забезпечення якості освіти.
Система внутрішнього забезпечення якості складається з наступних компонентів:
кадрове забезпечення освітньої діяльності;
навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності;
матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності;
якість проведення гурткових занять;
моніторинг досягнення вихованцями результатів навчання (компетентностей).
Завдання системи внутрішнього забезпечення якості освіти:
оновлення методичної бази освітньої діяльності;
контроль за виконанням навчальних планів та освітньої програми, якістю знань, умінь і навичок вихованців, розробка рекомендацій щодо їх покращення;
моніторинг та оптимізація соціально-психологічного середовища закладу;
створення необхідних умов для підвищення фахового кваліфікаційного рівня педагогічних працівників.
Освітня програма Будинку творчості має передбачати організацію спеціальної роботи, спрямованої на формування творчих взаємовідносин у колективі, на розвиток відкритого спілкування між вихованцями та педагогами;
забезпечувати диференційований підхід до роботи з дітьми різного рівня підготовленості; планувати роботу з батьками щодо залучення до організації та забезпечення навчальної та творчої діяльності дитини; передбачати організацію творчих звітів колективів, відкритих занять; мати властивість певної гнучкості та допускати внесення певних змін; створювати умови для соціального, культурного та професійного самовизначення, творчої самореалізації особистості, її інтеграції у систему світової та вітчизняної культур.
Освітня програма Будинку творчості не потребує окремого затвердження центральним органом забезпечення якості освіти. Її схвалює педагогічна рада закладу та затверджує директор. Освітня програма та перелік освітніх компонентів, що передбачені відповідною освітньою програмою оприлюднюються на веб-сайті закладу. На основі освітньої програми заклад складає та затверджує навчальний план, що конкретизує організацію освітнього процесу.
Директор М.Краснопортко
Програмне забезпечення Будинку дитячої та юнацької творчості
у 2021-2022 н.р.
№ п/п |
Назва гуртка |
Прізвище, ініціали керівника гуртка |
Назва програми |
Орган, який затвердив програму, дата затвердження |
Рівень |
Рік |
|
Художньо-естетичний напрям |
|||||||
1. |
Художня вишивка |
Блажієвська Анна Леонідівна |
Художня вишивка |
Затверджено Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 24.06.2021 №180 |
основний |
2 |
|
2. |
Бісерні рукотвори |
Бісерні рукотвори |
Схвалено НМР відділу освіти Ярмолинецької РДА протокол від 17.11.2016 № 3 |
основний |
1/2 |
|
|
3. |
М’яка іграшка |
Шумович Наталія Михайлівна |
М’яка іграшка |
Схвалено НМР відділу освіти Ярмолинецької РДА протокол від 17.11.2016 № 3 |
основний |
1/2 |
|
4. |
Бісероплетіння |
Бісероплетіння |
Затверджено Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 24.06.2021 №180 |
початковий основний |
1 2 |
|
|
5. |
В’язання гачком |
Туйчієва Алевтина Петрівна |
В’язання гачком |
Схвалено НМР відділу освіти Ярмолинецької РДА протокол від 17.11.2016 № 3 |
основний |
1/2 |
|
6. |
В’язання на спицях |
В’язання на спицях |
Схвалено НМР відділу освіти Ярмолинецької РДА протокол від 17.11.2016 № 3 |
початковий |
1 |
|
|
7. |
Образотворче мистецтво |
Костенко Світлана Володимирівна |
Образотворче мистецтво |
Схвалено науково-методичною комісією з позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки України (лист ІМЗО від 06.06.2018 №22) |
початковий |
1 |
|
8. |
Ліплення з пластиліну |
Ліплення з пластиліну |
Погоджено Протокол засідання науково-методичної ради ХОІППО від 13.06.2019 №3 |
початковий |
1 |
|
|
9. |
Тістопластика |
Паламар Альона Анатоліївна |
Тістопластика |
Схвалено НМР відділу освіти Ярмолинецької РДА протокол від 17.11.2016 № 3 |
основний |
2 |
|
10. |
Вокальне мистецтво |
Коцюба Альона Олександрівна |
Вокальне мистецтво |
Затверджено Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 24.06.2021 №180 |
початковий |
1 |
|
11. |
Декоративно-ужиткове мистецтво |
Швець Наталія Віталіївна |
Декоративно-ужиткове мистецтво |
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 23.12.2019 № 4) |
початковий |
1 |
|
12. |
Театр ляльок |
Мисько Тетяна Степанівна |
Театр ляльок |
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 11.06.2018 № 1/11-6202) |
основний |
1 |
|
13. |
Народна творчість |
Сікорська Ірина Михайлівна |
Народна творчість |
Затверджено Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 24.06.2021 №180 |
початковий |
1 |
|
14. |
Народно-сценічний танець |
Богданова Наталія Дмитрівна |
Народно-сценічний танець |
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.01.2019 №1) |
основний |
1 |
|
Науково-технічний напрям |
|||||||
15. |
Паперопластика |
Верстюк Валентина Іванівна |
Паперопластика |
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 07.10.2019 № 1) |
початковий |
1 |
|
16. |
Картинг |
Чарторийський Юрій Миколайович |
Картинг |
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 07.10.2019 № 1) |
основний |
6 |
|
17. |
Цікава інформатика |
Арзамасов Максим Юрійович |
Цікава інформатика |
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 18.07.2017 № 21) |
основний |
1 |
|
18. |
Виготовлення сувенірів |
Коваль-Бойко Лілія Олександрівна |
Виготовлення сувенірів |
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 07.10.2019 № 1) |
початковий |
1 |
|
19. |
Конструювання транспортної техніки |
Голдобін Віктор Анатолійович |
Конструювання транспортної техніки |
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 07.10.2019 № 1) |
початковий |
1 |
|
20. |
Початкове технічне моделювання |
Початкове технічне моделювання |
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 07.10.2019 № 1) |
початковий |
1 |
|
Еколого-натуралістичний напрям |
|||||||
21. |
Юні лісівники |
Хоптяр Марина Вікторівна |
Юні лісівники |
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.01.2019 №1) |
початковий |
1 |
|
Військово-патріотичний напрям |
|||||||
22. |
Джура |
Ковалик Ігор Миколайович |
Джура |
«Рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України» (лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 06.06.2018 № 22) |
основний |
2 |
|
Соціально-реабілітаційний напрям |
|||||||
23. |
Я – лідер |
Патлатюк Лілія Валентинівна |
Я – лідер |
Затверджено Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації від 24.06.2021 №180 |
початковий |
1 |
|
Дослідницько-експериментальний напрям |
|||||||
24. |
ОНДД Експеримен тальна і теоретична фізика |
Мартиненко Дмитро Олександрович |
ОНДД Експеримен тальна і теоретична фізика |
Рекомендовано науково-методичною радою Національного центру «Мала академія наук України» (протокол від 29.11.2016 № 4) |
початковий |
1 |
|
25. |
ОНДД Мистецтвознавство |
Цісар Інна Анатоліївна |
ОНДД Мистецтвознавство |
Затверджено Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької облдержадміністрації (протокол від 26.06.2017 № 317) |
початковий |
1 |
|
26. |
ОНДД Фольклористика |
Матвейцова Альона Володимирівна |
ОНДД Фольклористика |
Рекомендовано науково-методичною радою Національного центру «Мала академія наук України» (протокол від 09.02.2017 № 1) |
початковий |
1 |
|
27. |
ОНДД Зарубіжна література |
Ожіховська Лілія В’ячеславівна |
ОНДД Зарубіжна література |
Рекомендовано науково-методичною радою Національного центру «Мала академія наук України» (протокол від 09.02.2017 № 1) |
початковий |
1 |
|