Новини
Скоро Великдень, а це означає, що усі віруючі почнуть фарбувати яйця й випікати паски. Традиція писанкарства сягає давніх-давен, але не кожен вміє писати писанкии. З метою залучення молоді до писанкарства та збереження українських традицій у Будинку творчості 23 квітня організовано майстер-клас, який провела ексголова школи "Лідер" Діана Рихлик. Родина Діани здавна займається писанкарством. На захід були запрошені лідери учнівського самоврядування. Найбільше учасників було з Ярмолинецького закладу освіти номер 2. Також активно долучилися до майстер-класу учні Москалівського закладу освіти, Шарівського закладу освіти, Соколівського та Новосільського закладів освіти, Ясенівської гімназії. Учасники заходу дізналися історію та різновиди технік виготовлення Великодніх яєць та власноруч творити гарні писанки. Такі заходи не тільки допомагають зберегти народні традиції, а й проводяться з метою допомоги ЗСУ. Частину коштів організатори передадуть на допомогу військовим. Учні з великим задоволенням створювали писанки. А ми дякуємо Діані за гарне його проведення. Бажаємо усім мирних свят. Дякуємо ЗСУ за можливість збиратися та навчатися чогось нового.
03 квітня 2024 року відділом науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю «Мала академія наук» було проведено нараду за підсумками проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2023/2024 навчальному році, на яку запрошено педагогічні працівники структурних підрозділів з питань освіти органів місцевого самоврядування та закладів загальної середньої та позашкільної освіти обласного підпорядкування, до посадових обов’язків яких належить робота з обдарованою учнівською молоддю дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти.
На даній нараді було підведено підсумки проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2023/2024 навчальному році.
За результатами науковому товариству «Паросток» Ярмолинецької селищної ради (координатор – Шуверткова Ірина Іванівна) було оголошено та вручено подяку за сприяння розвитку інтелектуального потенціалу держави, високопрофесійну підготовку обдарованої учнівської молоді до ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та зайняте ІІ місце за підсумками проведення зазначеного заходу у 2023/2024 навчальному році.
Щиро вітаємо усіх манівців, їх керівників та координатора наукового товариства «Паросток» із гідною відзнакою й бажаємо у наступному навчальному році не здавати позицій та крокувати лише вперед.
29 березня за ініціативи координатора школи "Лідер"Ірини Шуверткової та самих лідерів організовано екскурсійну поїздку у місто Кам'янець -Подільський. Звичайно ж , зразу ж відвідали музей -замок "Стара фортеця". Прослухали цікаву розповідь екскурсовода, оглянули пам'ятні місця. Потім за сприянням головної редактори газети "Вперед" Алли Гуменюк відвідали музей Кам'янець -Подільського університету ім. Огієнка. Дізналися багато цікавого з історії університету. Особливе враження справила кімната-світлиця, у якій зібрано багато речей народознавчого характеру: речі побуту, сорочки, рушники, писанки. А яка поїздка без спільного частування? Відвідали піцерію та смачно поїли. Втомлені, але задоволені поверталися додому. Дякую усім за гарно проведений час. Також висловлюю слова подяки за допомогу в організації поїздки Тетяні Володимирівні Граб та Оксані Василівні Івановій. Дякуємо усі чудовому водію Віктору Павловичу. Слова подяки ЗСУ за можливість подорожувати рідною Україною.
26 березня у Будинку творчості проводився перший етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких проектів здобувачів освіти 6-8 класів "Перший крок у науку". Конкурс проводиться з метою виявлення розвитку творчих, інтелектуально здібних та обдарованих дітей. 11 учасників представляли свої дослідницькі проекти у таких секціях: українська мова, українська література, теорія, історія мистецтв та арткритика, ботаніка, всесвітня історія, зоології, математика, прикладка математика, прикладка фізика, геологія.. З вітальним словом до учасників конкурсу звернулася директорка Будинку творчості Марина Краснопортко. Також свої побажання висловила минулорічна переможниця цього конкурсу Чаплій Дар'я. Чудовим виконанням пісні 'В нашому серці" порадувала усіх Віолета Волошина. Після представлення робіт журі оголосило результати. Вітаємо переможців: Мороз Тетяна, вихованки гуртка "Журналістика" (керівник Граб Т.В); Моспан Діана, учениця Савинецької гімназії (керівник Кучер Л.О); Коваль Каміла, учениця Ярмолинецького закладу освіти номер 1 (керівник Федорович Л.М); Стопчак Дарія, учениця Сутковецького закладу освіти (керівник Левіцька Т.П); Дармопук Єлизавета, учениця Ярмолинецького закладу освіти номер 1(керівник Варик Н.В); Мартиненко Віктор, учень Ярмолинецького закладу освіти номер 1(керівник Мартиненко Д.О); Бородій Аліна, учениця Ярмолинецького закладу освіти номер 1(керівник Тимошик А.А). Дякую усім учасникам та педагогам за яскраві представлення своїх проектів. Бажаю усім творчих успіхів та мирного неба.
22 березня 2024 року в Ярмолинецькій громаді відбувся обласний огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності та виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
Виставка, яка експонувалася у Будинку дитячої та юнацької творчості, проходила під гаслом "Наша планета Земля!". Провідна ідея - представити 22 експонати у вигляді Землі, де кожна робота демонструє певний вид техніки, особливо оригінально та креативно. Це зробило виставку не лише інформативною, але й дуже цікавою та привабливою. Творчі роботи представляли вихованці закладів освіти.
Почесними запрошеними мистецької події були Ярмолинецький селищний голова Андрій Шутяк, заступник селищного голови Іван Березовський, начальниця відділу освіти Руслана Гаврилюк.
На початку урочистого відкриття прозвучав гімн України, який виконав Іван Березовський. На тлі важких подій, якими ранок цього дня зустріла Україна і Хмельниччина зокрема – трагічних за наслідками ворожих обстрілів, його слова та мелодія відлунювали особливою значущістю та глибиною.
У своїй промові селищний голова Андрій Шутяк, який повернувся з фронту, відзначив: «Наші діти мають зростати під мирним небом на своїй землі. А для цього важливо, щоб вони з юних літ знали своє коріння і свою культуру, з яких черпатимуть віру у свій народ і власні сили».
Захід продовжився оглядом концерту художньої самодіяльності у залі Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. № 1. Усі 20 різножанрових номерів (вокальний, інструментальний, хореографічний, фольклорний, літературно-мистецький) сценічного дійства були об’єднані спільною темою - «Хай буде мир на всій землі!».
Здобувачі освіти Шарівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів продемонстрували свої здібності та таланти: майстерність та артистизм юних гумористів Владислава Величко та Захара Міняйло (керівник - Ірина Сікорська) захопили увагу публіки та змусили щиро сміятися; колектив «Шалений позитив» (керівник - Ірина Величко), завдяки ритмічному музикуванню та вправному володінню ложками, зумів підняти настрій усім присутнім; чуттєве соло на сопілці зачарувало і продемонструвало неабиякий талант і майстерність Анастасії Сковерко (керівник - Артур Гжегожевський).
Членами журі була відмічена інтерактивна вистава «Хвилина на самотність» вихованців театрального гуртка Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник - Марина Краснопортко), яка змусила кожного замислитися про справжні цінності життя.
Яскраво прозвучали виступи солістів-вокалістів Віолетти Волошиної, учениці Сутковецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів ім. Романа Лабаня (керівники - Тетяна Мисько та Ольга Касприк) та Валерії Дихтяренко, учениці Ярмолинецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів (керівник - Альона Коцюба).
Ретельно підготовлений захід продемонстрував таланти Ярмолинеччини та відбувся на високому організаційному рівні. Бажаємо всім нових звершень, цікавих проектів та успіхів у всіх починаннях! Нехай кожен день буде сповнений натхнення, креативності та позитивних емоцій.
Мала академія наук – це освітня система, яка забезпечує організацію і
координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.
Щорічно юні науковці є учасниками та переможцями різноманітних
конкурсів та заходів. Але головним є конкурс -захист науково-дослідницьких робіт.
Так, цьогоріч ІІ (обласний) етап конкурсу-захисту проходив у два дні.
02 березня у приміщені Хмельницького торговельно-економічного інституту у режимі офлайн проводилася наукова конференція, яка передбачала презентацію учасником лише найбільш суттєвих результатів дослідження перед журі й іншими учасниками секції. Наші учасники гарно презентували свої дослідження у різних секціях.
03 березня в дистанційному режимі проводився постерний захист.
Постерний захист – це безпосереднє спілкування учасника з членами журі у формі питань-відповідей, під час якого журі мали змогу перевірити знання учасника з теми дослідження.
Дуже приємно відмітити, що учні Ярмолинецької громади гідно представили свої науково-дослідницькі проєкти та здобули призові місця.
ІІ місце - Капатинський Тімур, здобувач освіти 11 класу Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІст №1; секція: історичне краєзнавство (керівник: Федорович Л.М).
ІІ місце – Бородій Аліна, здобувач освіти 8 класу Правдівського ЗЗСО І-ІІІ ст.ім П.Т. Лохвицького; секція: історія України (керівник: Бородій А.В)
ІІ місце – Войцехівська Олександра, здобувачка освіти 10 класу Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1; секція: літературна творчість (керівник: Граб Т.В.)
ІІ місце – Солецька Іванна, здобувачка освіти 11 класу Правдівського ЗЗСО І-ІІІ ст.ім Лохвицького П.Т; секція: охорона здоров’я (керівник: Борбуцька Н.А).
ІІІ місце - Посікера Марина, здобувачка освіти 11 класу Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст.№1; секція: українська література (керівник: Чайковська Л.Г.).
Хочу висловити слова подяки усім учасникам обласного етапу конкурсу-захисту за їх активність, творчість, старанність. Дякую педагогічним працівникам за тісну співпрацю з науковим товариством «Паросток» та з Будинком творчості.
Бажаю нам усім нових успіхів та мирного неба над головою.
1 березня у Ярмолинецькому Будинку дитячої та юнацької творчості було проведено І етап обласного конкурсу читців закладів загальної середньої та позашкільної освіти «Ми - патріоти».
Даний конкурс проводиться з метою залучення до кращого надбання української культурної спадщини, просвітницької роботи та національно-патріотичного виховання засобами українського мистецтва, усвідомлення думки, що без патріотичної поезії література втрачає зміст; виховувати любов до своєї Батьківщини та до творів вітчизняних митців, громадян, які усвідомлюють суспільне призначення національної літератури.
Розпочався захід із вітального слова директорки КЗ «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» Краснопортко Марини Миколаївни, яка привітала усіх присутніх та побажала подалати свої хвилювання і гідно представити свій заклад.
Ведуча Граб Тетяна Володимирівна, заступниця директора Будинку творчості, розповіла про тих письменників, які захищають Україну на фронті, змінивши перо на зброю. Хвилиною мовчання вшанували усіх тих, які стали крилатими янголами і слово яких завмерло назавжди.
Від імені письменників Ярмолинеччини напутні слова для учасників конкурсу сказала Слободян Ярослава Степанівна - учителька Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, письменниця, членкиня літературного клубу «Автограф», конгресу літераторів України.
Конкурс проходив у двох вікових категоріях – молодша: від 9 до 12 років та старша: від 13 до 17 років.
Їхні виступи оцінювали компетентні, об’єктивні та принципові члени журі – це Чайковська Любов Григорівна – вчитель української мови та літератури Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст.№1; Слободян Ярослава Степанівна – вчитель початкових класів Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ст., письменниця, член літературної спілки «Автограф», конгресу літераторів України; Салій Наталія Миколаївна – вчитель зарубіжної літератури Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст. №1; Шуверткова Ірина Іванівна – методист КЗ «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості»; Слободян Олена Леонідівна – директорка Ярмолинецької центральної бібліотеки.
За результатами оцінок журі переможцями у молодшій віковій категорії стали:
Перше місце – Мирона Альбіна, учениця 4 класу Шарівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (керівник – Сікорська Ірина Михайлівна) із поезією Тетяни Кісельової «Для мене не букети на кону».
Друге місце – Гуцал Віталіна, учениця 6 класу Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 (керівник – Шедловська Віра Анатоліївна) із поезією Василя Симоненка «Лебеді материнства».
Третє місце – Адамов Олександр, учень 5 класу Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 (керівник – Вознюк Ольга Володимирівна) із поезією Ярослави Слободян «Народ нескорених» та Лисько Анна, учениця 4 класу Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів із поезією Ярослави Слободян «Мрію! Вірю! Живу!».
Гідно представили свої освітні заклади і інші учасники – це Королівська Валерія, учениця Сутковецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Лабаня (керівник – Олійник Валентина Вікторівна), Марчук Артем, учень Ясенівської гімназії (керівник – Яковенко Тетяна Василівна) та Питель Єлизавета, учениця Новосільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (керівник – Ткачук Людмила Миколаївна).
У старшій віковій категорії перемогу здобули:
Перше місце – Коцюба Мар’яна, учениця 8 класу Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 (керівник – Ясінська Ірина Володимирівна) із поезією Людмили Григоренко «Жили собі люди».
Друге місце – Адамова Софія, учениця 10 класу Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 (керівник – Грига Валентина Володимирівна) із поезією Аліни Войтенко «Не забувай в думках ні на хвилину» та Величко Владислав, учень 9 класу Шарівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (керівник – Сікорська Ірина Михайлівна) із поезією Павла Тичини «Я утверждаюсь».
Третє місце розділили Сторожук Павло, учень Правдівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Лохвицького П.Т. із авторською поезією «Дім» (керівник – Осика Марина Сергіївна); Слободян Елеонора, учениця 10 класу Соколівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (керівник – Дарійчук Марія Сергіївна) із поезією Олександра Шевченка «У тихому, мирному полі» та Акулінушкіна Софія, учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 (керівники – Подшивайлова Наталія Володимирівна та Грига Валентина Володимирівна) із поезією Ярослави Слободян «Тривожні дні».
Також слід відмітити і читців із інших закладів, це – Чопко Діана, учениця 10 класу Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (керівник – Матвейцова Альона Володимирівна), Іванова Ольга, учениця 9 класу Савинецької гімназії (керівник – Гонтар Ірина Антонівна), Гудзяк Анастасія, учениця 10 класу Сутковецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Лабаня, Ляховська Сніжана, учениця Новосільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів та учениці Ясенівської гімназії – Рибчинська Каріна, Кацал Олександра та Дідула Олександра.
Щиро вдячні усім учасникам, їхнім педагогам, членам журі, організаторам заходу та усім причетним за співпрацю. Переможцям бажаємо гідно представити Ярмолинецьку селищну громаду на обласному етапі конкурсу.
27 лютого на базі КЗ «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» проведено обласний семінар-практикум керівників гуртків декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва на тему: «Формування творчої компетентності гуртківців засобами декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва». Даний заклад не випадково обрано для обласного семінару, адже він посів 1 місце у області серед позашкільних закладів селищних громад з художньо-естетичного напрямку.
На семінар завітали керівники гуртків із усіх куточків Хмельницької області, які мали можливість познайомитися з історію та роботою закладу завдяки цікавій екскурсії.
Семінар відкрила завідувачка відділу ХОЦНТТУМ Інна Анатоліївна Стельмах та заступник голови Ярмолинецької селищної ради Іван Іванович Березовський.
Про стан функціонування системи позашкільної освіти як складової ефективності освітнього процесу доповіла начальниця відділу освіти Ярмолинецької селищної ради Руслана Валеріївна Гаврилюк.
З темою «Професійна компетентність керівника – запорука результативності закладу позашкільної освіти» виступила директорка Будинку творчості Марина Миколаївна Краснопортко.
Практичну частину розпочали Крістіна Розгонюк та Андрій Нерода, презентувавши подорож Книгою творчості.
Наступним етапом семінару практичної частини були майстер-класи, які представили керівники гуртків Будинку творчості.
Інтерактив на тему: «Дивовижний світ медіамистецтва» представила методистка, керівник гуртків Верстюк Валентина Іванівна; майстер-класи на теми: «Сучасні нетрадиційні техніки малювання» та «Виготовлення патріотичного браслета у техніці бісерного ткацтва» - Костенко Світлана Володимирівна та Шумович Наталія Михайлівна; фрагмент гурткового заняття на тему «Творча робота за власним задумом» - Швець Наталія Віталіївна.
Флеш-тренінг на тему: «Психологічна готовність до змін. Формування позитивного мислення педагогів» провела заступниця директора з виховної роботи Тетяна Володимирівна Граб.
На завершення практичної частини гості завітали до творчої майстерні з презентацією технік декоративно-прикладного мистецтва, які представили лідери учнівського самоврядування та кращі гуртківці на чолі з методисткою та координаторкою школи «Лідер» Шувертковою Іриною Іванівною.
Насамперед усі присутні поринули у світ живопису з Мариною Посікерою – лідеркою учнівського самоврядування Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1. Марина представила свої картини та продемонструвала майстер-клас у малюванні весняної квітки.
Про родинну традицію писанкарства, яка передається з покоління в покоління поділилися Гуменна Поліна, учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 та Гуменна Діана, випускниця даного закладу.
Одним з цікавих видів декоративного-прикладного мистецтва є сучасні техніки. Анастасія Сковерко, голова школи «Лідер», учениця Шарівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів продемонструвала майстер-клас у техніці оригамі. А юні вихованки Будинку творчості розповіли про свої захоплення у вільний від навчання час.
Чаплій Дар’я, учениця 7 класу Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1, розповіла про цікаву техніку – кінгусайга. Під час майстер-класу вона виготовила патріотичну картину, яку подарувала своїй матусі.
Ще одна юна талановита учениця 7 класу - Петришина Анастасія розповіла про вироби з помпонів своїми руками.
А наймолодша учасниця – Костенко Поліна, учениця Правдівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Лохвицького П.Т. ознайомила присутніх з цікавою технікою гільшуювання.
Семінар завершився цікавою пізнавальною екскурсією у музей пам’яті подій російсько-української війни, яку провів керівник музею Федір Пронак. Він розповів про історію створення музеї та музейні експозиції. Його вихованці - Шеремет Данило, Шведов Ілля, Охота Вероніка та Клембовська Іванна представили виставку сучасної зброї.
За допомогу у проведенні семінару щиро дякуємо відділу освіти в особі Руслани Гаврилюк та Івану Березовському – заступнику голови Ярмолинецької селищної ради.
Проведений семінар-практикум є підтвердженням творчості, креативності працівників та вихованців Будинку творчості, про що свідчили вдячні відгуки учасників семінару.
27 лютого на базі Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний конкурс "Душа болить за Україну", де юні таланти, які приїхали з різних куточків нашої Хмельниччини, мали змогу обмінятись творчістю та своїми поетичними думками.
Конкурс мав на меті виявлення та підтримки здібностей літературно обдарованих учнів, сприяння розкриттю їх талантів; плекання любові до рідного слова та рідного краю. Він проходив у кілька етапів: спочатку всі бажаючі здобувачі освіти 6-11 класів Хмельницької області надсилали відео із декламуванням авторської поезії, а вже
потім було відібрано 30 найкращих, які могли представити свою поезію у Хмельницькому на розгляд журі.
Ярмолинецьку селищну громаду представляли:
- у молодшій віковій категорії - Терлецький Владислав, здобувач освіти 6 класу Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (керівник - Матвейцова А.В.).
- у старшій віковій категорії - Солецька Іванна, вихованка гуртка "Літературна творчість" та здобувачка освіти 11 класу Правдівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Лохвицького П.Т. (керівник - Граб Т. В.) і Слободян Елеонора - здобувачка освіти 10 класу Соколівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів (керівник - Дарійчук М. С.), які одержали 2 і 3 місце відповідно.
Щиро вітаємо переможців із гідними здобутками, педагогів - із талановитими учнями і плідними результатами праці, усім бажаємо подальших успіхів та натхнення на творчість.
Щорічно, 21 лютого, люди по всьому світу святкують Міжнародний день рідної мови, свято, яке почали відзначати досить недавно. Воно було встановлено у листопаді 1999 року під час тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, маючи на меті захист мовної та культурної різноманітності.
До цього дня у всіх освітніх закладах країни проводять різноманітні заходи – презентації книг, квести, вікторини.
У Ярмолинецькому Будинку дитячої та юнацької творчості за ініціативою методистки, керівниці гуртка «Філолог-дослідник» Шуверткової Ірини Іванівни проводився інтелектуальний брейн-ринг. На початку заходу педагогиня розповіла про походження та історію даного свята, а активні гуртківці продемонстрували свої знання поезій про рідну мову. Далі – вихованців поділили на дві команди: «Українці» та «Патріоти», і розпочався брейн-ринг. У командах були учні Новосільського ЗЗСО І-ІІІ ступенів та вихованці Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості.
Він складався із наступних конкурсів – «Вікторина», «Скажи без затримки», «Словникар», «Склади прислів’я», «Поясни значення фразеологізмів» та конкурс капітанів. Усі конкурси оцінювало журі у складі: Краснопортко М.М. - директорка Будинку творчості, та Шумович Н.М. - керівниця гуртків Будинку творчості.
Також було проведено конкурс для вболівальників.
Такі заходи не лише перевіряють знання дітей з української мови та сприяють розширенню знань, але й здружують колектив. До речі, за результатами підрахунку обидві команди набрали однакову кількість балів та одержали подяки і солодкі подарунки.
Щиро дякуємо педагогам та учням за активну участь у заході! Слава Україні!
Діти Ярмолинецької громади підтримують військових, які на фронті. У своїх навчальних закладах збирають кошти на продукти, плетуть сітки, малюють малюнки, створюють свічки.
У Ярмолинецькому Будинку дитячої та юнацької творчості виготовили сердечка та передали заступницею директора Граб Т.В. волонтерці, директорці благодійної організації «Волонтер Ярмолинеччини» Беренді Наталії. Тепер ці обереги виготовлені, з любов’ю, руками вихованців та педагогів Будинку творчості будуть зігрівати солдатів на передовій. Бо дитячі побажання найщиріші та найважливіші. Повертайтеся до нас з Перемогою!
Відповідно до наказу директора Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді №3 від 11.01.2024 року нагороджено дипломами переможців та призерів обласної заочної виставки-конкурсу «Новорічна технофеєрія».
У номінації «Техноялинка»:
Дипломами I-го ступеня:
ТЕРЛЕЦЬКА Дарина, учениця Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Ялинка Перемоги»;
Дипломами IІ-го ступеня:
БОБИК Вероніка, учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ №1вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» Ярмолинецької селищної ради за роботу «Ялинка»
У номінації «Найкраща креативна іграшка»
Дипломами І-го ступеня:
МАЗУР Маргарита, учениця Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Чарівні дзвіночки»;
ДОВГА Владислава, учениця Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Різдвяні ангели»;
КОВАЛИК Софія, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Чарівна куля»;
КУРЯТНИК Вікторія, учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ №1 ступенів, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Ялинка з фетру»;
ТИМКОВИЧ Марія, учениця Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Зимова фантазія»;
Дипломами ІI-го ступеня:
ЛІЩИНСЬКА Дарія, учениця Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Ялинкові кульки»;
ІІI-го ступеня:
ДЗІСЬКО Мирослава, учениця Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Веселковий дивограй»;
БАРАНОВСЬКА Ульяна, учениця Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Новорічне сердечко»;
ШВЕДОВА Дарина, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Сніжинка»;
У номінації «Різдвяний вінок»:
Дипломами I-го ступеня:
ДЕРКАЧ Дарія, учениця Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Ніжність»;
У номінації «Різдвяний/новорічний сувенір»:
Дипломами І-го ступеня:
ДРИЖА Софія, учениця Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» за роботу «Різдвяний підсвічник»;
У номінації «Патріотична/етнічна ялинкова іграшка»:
Дипломами I-го ступеня:
КОСТЕНКО Поліна, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» Ярмолинецької селищної ради за роботу «Різдвяна зірка»;
ГРАБ Ярина, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» Ярмолинецької селищної ради за роботу «Новорічна кулька»;
КАПРІЯН Катерина, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» Ярмолинецької селищної ради за роботу «Новорічна кулька»;
ТРОЙНІЦЬКА Єлизавета, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» Ярмолинецької селищної ради за роботу «Наближаємо Перемогу»;
КАЦАЛ Олександра, учениця Ясенівської гімназії, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» Ярмолинецької селищної ради за роботу «Червоні барви»;
Дипломами IІІ-го ступеня:
РИБЧИНСЬКА Каріна, учениця Ясенівської гімназії, вихованка комунального закладу «Ярмолинецький Будинок дитячої та юнацької творчості» Ярмолинецької селищної ради за роботу «Сині барви».
Обласний фестиваль-конкурс лялькових театрів «Чарівний світ ляльок», який проводився з метою виявлення талановитих і обдарованих дітей, художнього пізнання світу, вивчення та практичного знайомства з сценічною мовою, пластикою, набуття акторських навиків проходив 15 лютого 2024 року.
Наші талановиті дітки, учні Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 та гуртківці Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості під керівництвом педагога Краснопортко Марини Миколаївни показали гарні результати із виставою «Чарівна сила дружби». Вони одержали ІІІ почесне місце.
Дякуємо діткам, які гідно представили нашу громаду на обласному рівні. Це – Чаплій Дар’я, Петришена Анастасія, Школяр Анна, Ганенко Анастасія, Довгань Давид, Ястремська Аліна. Бажаємо їм подальших успіхів та перемог.
Юні актори довели своєю виставою, що дружба має велику силу. Пам’ятайте, діти, - хто знайшов друга, той знайшов скарб.
У світі 14 лютого відзначають свято всіх закоханих — День Святого Валентина.
Ще минулого року Міністерство оборони запустило у мережі милу ініціативу, закликавши українців поширювати валентинки «Люблю ЗСУ».
14 лютого — чудова нагода подякувати армії та розповісти їй про свої теплі почуття. Тому вихованці та педагоги Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості також власноруч виготовили валентинки й активно долучались до флешмобу, таким чином зізнаючись у коханні Збройним Силам України! У такий чудовий спосіб вони вирішили підтримати тих, хто оберігає наші кордони. Валентинки та теплі побажання дітей ми передамо волонтерам для відправки на фронт.
Слава Україні!
6 лютого у світі відзначають День безпечного інтернету. Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
Минулого тижня вихованці Будинку творчості взяли участь у вікторині до Дня безпечного Інтернету на тему «Подорож до країни Онляндії». Виховний захід провела Валентина Верстюк, котра ознайомила присутніх з цікавими фактами про комп'ютер та Інтернет, відеоматеріалами про безмежні можливості сучасних цифрових технологій. Учасники активно обговорили правила поведінки та безпечного користування інтернет-ресурсами, долучилися до віртуального інтерактиву про кібербезпеку та здорову комунікацію в мережі. Також педагог оголосила результати участі гуртківців у онлайн вікторині до Дня Соборності України, організованої Хмельницьким обласним центром краєзнавства, туризму та екологічного виховання учнівської молоді та вручила сертифікати найактивнішим, а саме: Дмитрові Білому, Тимофію Ляховському, Дарині Стецюк, Мар'яні та Дарині Мілковським, Владиславу Верстюку та Адріані Прокопчук.
За ініціативи лідерів учнівського самоврядування Ярмолинецької селищної ради, координатора школи "Лідер" 30 січня У Будинку творчості проведено творчий звіт лідерів. Старшокласники продемонстрували свої вміння та таланти у різних жанрах. У номінації "Українська пісня" свої таланти продемонстрували: Сторожук Павло, Волошина Віолета, Дихтяренко Валерія. Гарні танцювальні композиції показали колективи Москалівського закладу освіти та Ясенівської гімназії. Також лідери презентували своє уміння у писанкарстві (Гуменна Поліна), у техніці кіносайга (Буханцева Марія) та вироби з помпонів (Іванова Оля). У номінації "Поезія" продемонстрували свої таланти Слободян Елеонора, Іванова Оля, Сбродова Руслана. У чарівний світ сопілки нас закликала голова школи "Лідер"Сковерко Анастасія. А як без дотепного українського гумору? Величко Влад розповів гумореску про відпочинок українців. Такі заходи розвивають талант, уміння наших лідерів презентувати себе.
Між тривог, цікавих занять гуртків та підготовки до них, виховних заходів та конкурсів педагоги Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості продовжують наближати Перемогу, створюючи маскувальні сітки для ЗСУ.
Одна з них поїхала на фронт уже сьогодні. Її було передано волонтерці Галині Ковалик. Дякуємо за співпрацю. Разом до Перемоги!
У Ярмолинецькому Будинку дитячої та юнацької творчості є традиція - раз у рік запрошувати для пізнавальних профілактичних бесід з вихованцями закладу працівників ювенальної превенції. Ці заходи гарними спогадами та закріпленими знаннями щодо правил дорожнього руху залишаються у пам'яті діток надовго. Хочеться вірити, що назавжди.
18 січня гуртківців відвідала старший інспектор ювенальної превенції Хмельницького районного управління поліції Аліна Вікторівна Вересюк. Не вперше вона проводить цікаві інформаційні бесіди та вікторини з вихованцями. І педагоги, і дітки із захопленням слухають пояснення поліцейської та повчальні історії із її професійного життя. Саме такий підхід дозволяє одержати позитивний та довготривалий результат від таких заходів.
Сьогодні темами бесіди були - "Основні види ДТП. Поведінка при ДТП. Правила поведінки на дорозі".
Також цього разу інспекторка завітала до Будинку творчості ще з одною приємною місією - відзначити подарунками тих вихованців, які одержали призові місця на обласному конкурсі на кращу українську автентичну ялинкову прикрасу, який був організований ювенальною поліцією Хмельницької області наприкінці минулого року.
Ними стали Граб Яринка, Лизаєва Ліда, Тарасова Марійка та Капріян Катя. Ці вихованці є активним учасниками багатьох конкурсів та постійними відвідувачами занять гуртків.
Їхні роботи тепер висять не головній ялинці, що розміщена у Головному управлінні Національної поліції в Хмельницькій області та тішать відвідувачів й працівників установи.
Наприкінці зустрічі поліцейська відзначила усіх діток за активність та подарували корисні подарунки - світловідбивні наліпки, які обов'язково знадобляться їм для руху в темну пору доби.
Щиро дякуємо старшій інспекторці ювенальної превенції Аліні Вересюк за професійність, любов до дітей та цікаве спілкування. І - до зустрічі!
Успішно завершуємо рік. 28 грудня у Хмельницькому корпоративному торговельно-економічному інституті відбувся обласний етап конкурсу історичних дослідницьких проектів "Жива історія". Вітаємо переможців цього конкурсу, які представляли нашу громаду: перше місце - Адамова Софія, учениця 10 класу Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст.номер2, номінація "Цікаві історичні факти". Третє місце - Качуровська Каріна, учениця 10 класу Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ст номер2 , номінація "Наукова стаття". Дякуємо керівнику Олені Гладун за належну підготовку учениць до конкурсу. Бажаю усім успіхів та мирного нового року.
Сьогодні 20 грудня у Будинку творчості відбувався І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.
У оновленій залі зібралися 16 талановитих, творчих, обдарованих юних науковців та їх педагогічні керівники з закладів освіти Ярмолинецької селищної ради.
На конкурсу-захист завітали почесні гості - заступник голови Ярмолинецької селищної ради Березовський Іван Іванович, начальниця відділу освіти Ярмолинецької селищної ради Гаврилюк Руслана Валеріївна.
Юні науковці представляли свої дослідницькі проекти у таких секціях: "Літературна творчість", "Українська література", "Фольклористика", "Англійська мова", "Історичне краєзнавство", "Психологія", "Історія України", "Кібербезпека", "Біологія людини", "Охорона здоров'я", "Астрономія".
Хочемо висловити слова подяки усім здобувачам освіти та їх педагогічним керівникам за цікаві дослідницькі проекти, дослідження тем краєзнавчого характеру і гарно оформлені постери, членам журі - за цікаві пропозиції, зауваження та плідну співпрацю, а педагогам Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості за гарно організований та проведений захід.